Ulice

Ulice


Żyrafy (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW).
Żwirki i Wigury – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od ul. L. Urbanowicza do ul. Piaskowej tuż przy Parku Róż.
Żółkiewskiego Stanisława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Żołnierzy Września – ulica w dzielnicy Chorzów II. Biegnie od ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. ks. K. Szwedy i ul. Śląską.
Żeromskiego Stefana – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Żelazna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Przecznica odchodzącą od ronda zlokalizowanego przy ul. Szpitalnej i łącząca się z ul. Leśną.
Zwycięstwa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Równoległa do ul. St. Batorego i ul. Odrowążów.
Zjednoczenia – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Ziętka Jerzego (gen., promenada) – główna aleja przecinająca teren Parku Śląskiego (WPKiW) od tzw. kanału regatowego do ul. Złotej w granicach miasta Katowice – Dąb.
Zielony Zaułek – krótka droga dojazdowa na terenie Parku Śląskiego (WPKiW).
Zielonej Łąki (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW).
Zielona – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec). Położona równolegle do ul. Szczecińskiej, ul. Wiśniowej.
Zgrzebnioka Alfonsa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Zawiszy Czarnego – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Zapłocie – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Zamenhofa Ludwika – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest równoległą do ul. Trzynieckiej i ul. Wita Stwosza.
Zabrska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Równoległa do ul. Strzelców Bytomskich.
Wyspiańskiego Stanisława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Wysockiego Piotra – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Wycieczkowa (al.) – aleja w dzielnicy Chorzów Stary prowadząca z ul. Kadeckiej do bocznego wejścia na teren skansenu – Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego.
Wybickiego Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Wschodnia – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Przecznica ul. Siemianowickiej pozwalająca dojechać do terenów Parku Śląskiego, gdzie łączy się z al. Leśną.
Wróblewskiego Walery – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Wrocławska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Wolskiego Michała – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Wolności – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Początki ulicy sięgają czasów powstania kolonii Erdmannswille, która powstawała w latach 1826 – 1834.
Wojska Polskiego (al.) – aleja w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Wojciecha (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Włodarskiego Adriana (ks. bp) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Łączy ul. St. Batorego z ul. Odrowążów.
Księcia Władysława Opolskiego – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum, przy której stoją wieżowce tzw. osiedla „Irys” wzniesionego w latach 1977 – 1983.
Wita Stwosza – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Wiśniowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Wiosenna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec)
Willowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Wileńska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Wychodzi od pl. A. Mickiewicza i biegnie równolegle do ul. 23 Czerwca, z którą się łączy.
Wieniawskiego Henryka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Leży równolegle do ul. Armii Krajowej łącząc ul. Inwalidzką z ul. Piekarską.
Wiejska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice. Biegnie od skrzyżowania z ul. Legnicką i ul. Rębaczy, aby przy tzw. Dolinie Górnika dojść do ul. Głównej.
Węzłowiec – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Węglowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest przecznicą ul. Filarowej.
Wesoła – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Waxmana Franza – ulica w dzielnicy Chorzów II. Poprzeczna ul. 3 Maja prowadząca na teren osiedla domów zlokalizowanych nad kompleksem stawów Amelung.
Wagnera Wilhelma (prof., rondo) –w dzielnicy Chorzów II. Zlokalizowane u zbiegu ul. Mariańskiej, ul. K. Miarki, ul. Łagiewnickiej i ul. Pudlerskiej.
Watoły Marcina – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki).
Waryńskiego Ludwika (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Batory leżący pomiędzy ul. Armii Krajowej, a ul. Ratuszową.
Wandy – ulica w dzielnicy Chorzów II. Rozciąga się od ul. Strzelców Bytomskich do ul. św. Kingi. Równoległa do ul. W. Styczyńskiego.
Urbanowicza Ludwika – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Tysiąclecia – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Tyniecka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Trzyniecka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Truchana Władysława – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Biegnie od ul. Strzelców Bytomskich do ul. H. Sienkiewicza i jest równoległą do ul. Wolności. W większości zabudowana kamienicami czynszowymi wzniesionymi na przełomie XIX i XX wieku.
Traugutta Romualda – ulica w dzielnicy Chorzów II. Wychodzi prostopadle u zbiegu z ul. 11 Listopada i pl. A. Mickiewicza łącząc się z ul. T. Kalidego a dalej dochodząc do ul. Katowickiej bez wjazdu na nią.
Towarowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest przecznicą ul. Floriańskiej.
Torowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice).
Tęczowa – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki).
Tetmajera Przerwy Kazimierza – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na tzw. Starym Osiedlu. Łączy ul. Skrajną z ul. Odrodzenia.
Teatralna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest przecznicą wychodząca od ul. H. Sienkiewicza i biegnie ślepo obok Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii prowadząc na zlokalizowany tam parking.
Targowa (al.) – znajduje się na terenie dawnego Ośrodka Postępu Technicznego, dzisiejsze tereny Śląskiego Centrum Targowego.
Świerkowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Zlokalizowana jest na nowym osiedlu mieszkaniowym „Platany Śląskie”, do którego wjazd znajduje się od ul. Siemianowickiej. Nazwa obowiązuje od 2012 r.
Świdra Augustyna – ulica w dzielnicy Chorzów II. Równoległa do ul. 11 Listopada biegnie od pl. A. Mickiewicza łącząc się z ul. J. Ficka i przecinając się po drodze z ul. Pudlerską.
Średnia – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec) będąca średniej długości przecznicą ul. J. Gałeczki łączącą się z ul. Krętą.
Śląska – ulica w dzielnicy Chorzów II jest prostopadłą do ul. 75 Pułku Piechoty, ul. Żołnierzy Września i ul. K. Szwedy.
Szybowa – ulica w dzielnicy Chorzów II i jest przecznicą ul. św. Kingi. Nazwa nawiązuje do stojącego w tym rejonie nieistniejącego szybu powietrznego „Charlotta” z 1822 r. wchodzącego w skład kopalni „Barbara – Wyzwolenie”.
Szwedy Konrada (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest wyłączonym fragmentem ul. W. Reymonta na odcinku od ul. 75 Pułku Piechoty do ul. Wandy.
Sztygarska – ulica w dzielnicy Chorzów II będąca boczną ul. Beskidzkiej, przy której zlokalizowane jest osiedle kilku domów dwurodzinnych, zamieszkane było w większości przez pracowników chorzowskich kopalń.
Szpitalna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Biegnie od ul. Armii Krajowej pod wiaduktem kolejowym dochodząc do ronda i dalej koło pl. St. Batorego dochodzi do ul. Dyrekcyjnej.
Szczęśliwa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum leżąca na terenie osiedla „Ruch” w sąsiedztwie ul. Słonecznej i ul. Wesołej.
Szczepańska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory i jest równoległą do ul. St. Batorego leżącą również w sąsiedztwie ul. Karłowicza, ul. Odrowążów i ul. Zwycięstwa.
Szczecińska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Szabatowskiego Ludwika – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście), łącząca się przy Placu Hutników z ul. Katowicką i ul. B. Bogedaina.
Styczyńskiego Wincentego (dr) – ulica w dzielnicy Chorzów II i biegnie od ul. Strzelców Bytomskich wznosząc się lekko na wyniesienie przy ul. J. Lompy a następnie opada w kierunku jej wylotu przy ul. 3 Maja.
Strzelców Bytomskich – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum przebiega od skrzyżowania z ul. Wolności do ul. 75 Pułku Piechoty.
Stawowa – ulica w dzielnicy Chorzów II zlokalizowana na terenie osiedla mieszkaniowego „Pod Arkadami”.
Staszica Stanisława (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Nazwa obowiązuje od 1956 r.
Starego Zdroju – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od ul. H. Dąbrowskiego do ul. L. Urbanowicza pomiędzy terenem cmentarza parafialnego św. Jadwigi Śląskiej a zabudowaniami Szpitala Miejskiego
Stalowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory odchodząc z ul. Szpitalnej pod wiaduktem linii kolejowej łącząc się następnie z ul. Kaliny i ul. Hajduki na granicy miasta z Świętochłowicami.
Stalmacha Pawła (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów II przebiega od ul. 3 Maja do Placu A. Mickiewicza.
Stacyjna – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jest przedłużeniem ul. A. Stabika łącząc się z ul. Legnicką, a później ślepo odchodząc do stacji PKP Chorzów Stary, gdzie znajduje się budynek stacyjny, od którego pochodzi nazwa.
Stabika Antoniego (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów II. Biegnie od skrzyżowania z ul. Katowicką i ul. Krzyżową dochodząc do ul. Kruszcowej.
Spółdzielcza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Sportowa (al.) – zlokalizowana na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) – biegnie od pl. Żyrafy do kompleksu kortów tenisowych „Budowlani”.
Sportowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec) biegnąca od ul. Działkowej przecinając ul. Racławicką i dochodząc do centrum handlowego.
Społeczna – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice) stanowiąca prostopadłą przecznicę ul. Głównej zabudowana starą strukturą familoków robotniczych
Spokojna – ulica w dzielnicy Chorzów
Spacerowa (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) biegnąca od al. Głównej równolegle do ul. Chorzowskiej i kończąc się przy pl. Żyrafy
Sosnowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary
Solskiego Ludwika – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na tzw. Starym Osiedlu.
Sokoła – ulica w dzielnicy Chorzów II. Ulica stanowiąca przecznicę ul. W. Styczyńskiego obiegającą osiedle dawnej kolonii domów mieszkalnych robotniczych.
Sobieskiego Jana – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście. Rozpoczyna się od ul. Wolności przecinając ul. Powstańców i ul. H. Dąbrowskiego dochodząc do Pl. J. Matejki.
Słowików – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice)
Słowiańska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Słowackiego Juliusza – ulica w dzielnicy Chorzów II łącząca się z ul. Pudlerską i ul. św. Piotra.
Słoneczna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum
Skrajna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Skłodowskiej - Curie Marii – ulica w dzielnicy Chorzów Stary, biegnąca przy Elektrociepłowni Chorzów „Elcho” . Łączy się z jednej strony z ul. Poznańską i ul. Nową, a z drugiej z ul. Marii Rodziewiczówny.
Składowa – ulica w dzielnicy Chorzów II biegnąc prostopadle od ul. 3 Maja i łącząc się z ul. Opolską.
Skargi Piotra (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Odchodzi od ul. T. Kościuszki i dochodzi do kompleksu danej zabudowy kopalni Polska-Rejon „Prezydent”, zwanego dzisiaj „Sztygarka”.
17 Sierpnia – ulica w Chorzowie Starym odchodząca od Placu św. Jana, jako równoległa do ul. Maciejkowickiej.
Sienkiewicza Henryka – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście. Jest prostopadłą do ul. Wolności i dochodzi do wiaduktu kolejowego przechodząc dalej w ul. Floriańską.
Siemianowicka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jedna z dłuższych ulic miasta biegnie od zbiegu z ul. J. Kasprowicza łącząc się na tzw. Krajcoku z ul. Bożogrobców i ul. Mazurską a następnie dochodząc do zbiegu ul. Bytkowskiej, ul. Telewizyjnej i ul. Wróblewskiego na granicy z miastami Katowice i Siemianowice Śląskie na tzw. Bytkowie.
Sempołowskiej Stefanii – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Sąsiedzka – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki).
Sawickiej Hanki – w dzielnicy Chorzów Batory zlokalizowana na terenie Starego Osiedla w sąsiedztwie ul. A. Asnyka i ul. St. Staszica.
Samarzewskiego Wojciecha – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki). Równoległa do ul. Opolskiej łącząca ul. Mariańską z ul. Tęczową.
Sadowa – ulica w dzielnicy Chorzów II zlokalizowana na terenie osiedla „Pod Arkadami” w sąsiedztwie ul. Kwiatowej i ul. Miłej.
Ryszki Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec). Stanowi przecznicę ul. J. Gałeczki biegnącą od małego ronda i opadającą lekko do ul. Hajduckiej.
Rynek (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) wyznaczony został już w 1866 r. i wtedy też zabudowywany przez lata zmieniał swoje oblicze.
Rymera Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Równoległa do ul. Krzyżowej.
Rycerska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Prostopadła przecznica ul. T. Kościuszki. Przy ulicy stoją dwa bloki mieszkalne wzniesione w 1971 i 1972 r.
Różana (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) prowadzi nas od al. Głównej do Dyrekcji Parku, a dalej koło Rosarium dochodząc do Promenady gen. J. Ziętka.
Różana – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Rozbarska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice).
Rostka Józefa (dr) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Roosvelta Franklina – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Przecznica ul. M. Konopnickiej.
Rodziny Oswaldów – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Rodzinna – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki).
Rodziewiczówny Marii – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Rębaczy – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice).
Reymonta Władysława – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Rejtana Tadeusza – w dzielnicy Chorzów Stary w sąsiedztwie ul. Kadeckiej i ul. Słowiańskiej.
Reja Mikołaja – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na tzw. Starym Osiedlu sąsiadująca z ul. A. Asnyka i ul. Odrodzenia.
Redena Fryderyka Wilhelma – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest równoległą do ul. I. Paderewskiego.
Ratuszowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Prostopadła do al. Bojowników o Wolność 157 i Demokracji. Łączy się z ul. Trzyniecką.
Racławicka – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum i Chorzów Batory. Biegnie od skrzyżowania z ul. Górniczą oraz ul. Hajducką. Później dochodzi do al. Bojowników o Wolność i Demokrację.
Racjonalizatorów – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Przecznica ul. St. Batorego tuż przy ogrodzeniu Huty Batory.
Raciborska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Równoległa do ul. Kędzieżyńskiej.
75 Pułku Piechoty – ulica w dzielnicy Chorzów II – biegnie od zbiegu ul. ks. K. Szwedy, ul. Śląskiej i ul. Żołnierzy Września dochodząc do ul. Raciborskiej i Rozbarskiej.
Pułaskiego Kazimierza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Pudlerska – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Przyjemna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Przy Gazowni – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Równoległa do ul. Cmentarnej, łącząc się z ul. L. Urbanowicza z ul. Żwirki i Wigury.
Prześwit – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na terenie Starego Osiedla.
Prusa Bolesława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na tzw. Starym Osiedlu, gdzie łączy się z ul. A. Fredry i ul. K. Tetmajera.
Prosta – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Poznańska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary łącząca ul. Krakowską, której jest przedłużeniem z ul. M. Curie-Skłodowskiej.
Powstańców Śląskich (pl.) – plac zlokalizowany w dzielnicy Chorzów II przy zbiegu ul. Katowickiej i ul. Krakusa.
Powstańców – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Leży pomiędzy równoległymi do niej ul. Wolności i ul. H. Dąbrowskiego. Rozpoczyna się tuż przy Ratuszu od strony ul. Jagiellońskiej, a kończy przy ul. J. Omańkowskiej.
Poprzeczna – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice)
Poniatowskiego Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest jedną z najstarszych ulic miasta powstałą już w 1912 r.
Pomorska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Równoległa do ul. K. Pułaskiego. Jest łącznikiem ul. Cieszyńskiej z ul. W. Wróblewskiego.
Polna – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest równoległą do ul. Krzyżowej łącząc się prostopadle z ul. Grunwaldzką, ul. 11 Listopada oraz ul. T. Kalidego.
Poleska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest równoległą do ul. J. Słowackiego i przebiega od ul. św. Piotra do ul. Pudlerskiej.
Pokoju – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Pogodna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Podmiejska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest prostopadłą przecznicą ul. St. Batorego dochodzącą do ul. Leśnej i biegnąca skrajem pomiędzy zabudową Starego Osiedla.
Pocztowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Biegnie lekko opadając od gmachu chorzowskiej Poczty Głównej do pl. Dworcowego.
Plater Emilii – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice). Stanowi przecznicę ul. Michałkowickiej. Dochodzi do niej ul. M. Langiewicza.
Piotra (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów II. Przecznica ul. K. Miarki dochodząca do pl. A. Mickiewicza.
Piekarska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory (Biadacz).
Piastowski (pl.) – plac znajduje się w dzielnicy Chorzów Stary, a zlokalizowany jest tuż przy ul. T. Kościuszki. Od Palcu odchodzi ul. Mazurska.
Piaskowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Pawła (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów II. Stanowi przecznicę ul. Krzyżowej i dochodzi do ul. Pudlerskiej.
Parkowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od skrzyżowania z ul. Katowicką i dochodzi do ul. T. Kościuszki.
Paderewskiego Ignacego – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest równoległą do ul. I. Mościckiego i położona jest na zboczach Góry Redena. Biegnie od pl. AKS do ul. Lwowskiej.
Osiedlowy (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Batory.
Osiedle Klimzy – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Orzeszkowej Elizy – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Orląt – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Stanowi krótką przecznicę wychodzącą z ul. Kaliny a następnie łączącą się z ul. Karpacką.
Orkana Władysława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest przecznicą ul. Skrajnej zlokalizowaną na terenie Starego Osiedla.
Opolska – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki). Biegnie prostopadle od ul. W. Janasa łącząc się z ul. Składową.
Omańkowskiej Janiny – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest prostopadłą do ul. H. Dąbrowskiego łącząc ją z ul. Wolności.
Olzy – ulica w dzielnicy Chorzów Batory (Biadacz) – jest najkrótszą ulicą miasta mającą zaledwie 36,5 m długości.
Olszewskiego Karola – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jest prostopadłą do ul. Legnickiej.
Olchowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Okrzei Stefana – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Biegnie pomiędzy zabudowaniami równolegle do ul. Kasprowicza i ul. Siemianowickiej wychodząc na ul. Bożogrobców.
Okrężna – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Ogrodowa – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Odrzańska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory (Biadacz). Biegnie od ul. Leśnej do ul. Piekarskiej.
Odrowążów – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest równoległą do ul. St. Batorego i biegnie od ul. Granicznej do ul. W. Łukasińskiego.
Odrodzenia – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Leży na terenie Starego Osiedla równolegle między ul. Obrońców Chorzowa i ul. B. Prusa.
Odległa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest przecznicą ul. Wolności tuż przy DTŚ i odnosi się do jej odległego usytuowania od centrum miasta, gdyż zlokalizowana jest przy granicy Chorzowa z miastem Świętochłowice.
Obrońców Chorzowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Zlokalizowana jest na tzw. Starym Osiedlu równolegle do ul. Niemcewicza i ul. Odrodzenia.
Nawary Henryka (olimpijczyka, pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Batory leży w otoczeniu ul. 16 Lipca, ul. A. Mickiewicza, ul. Odrowążów.
Nowaka Ignacego (dr) – ulica w dzielnicy Chorzów II (Pnioki). Jest równoległą do ul. W. Janasa.
Nowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest prostopadłą do ul. Katowickiej i prowadzi wznosząc się lekko w kierunku Chorzowa Starego łącząc się z ul. M. Skłodowskiej - Curie i ul. Poznańską.
Nomiarki – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest przedłużeniem ul. Raciborskiej.
Niemcewicza Ursyna Juliana – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Leży równolegle do ul. Obrońców Chorzowa, a ul. Podmiejską.
Niedźwiedziniec – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest jedną z najdalej wysuniętych na południu miasta ulic.
Niedurnego Piotra – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest jedną z ostatnich przecznic tuż przy granicy Chorzowa z Bytomiem, którą oddziela od niego teren ROD im. P. Niedurnego założonych w 1948 r.
Narutowicza Gabriela – ulica w dzielnicy Chorzów Stary prowadząca od ul. Legnickiej do bramy głównej chorzowskich Zakładów Azotowych.
Muzyków (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) zlokalizowana jest przy tzw. „Leśniczówce” będąca parkowym klubem muzycznym działającym od 30 lat jako Dom Pracy Twórczej Śląskich Artystów Muzyków.
Mościckiego Ignacego – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od pl. AKS, wznosząc się lekko po stoku Góry Rdena, gdzie łączy się z ul. Lwowską.
Morcinka Gustawa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Przecznica odchodząca od ul. W. Reymonta dochodząc do ul. Szybowej.
Moniuszki Stanisława – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) przebiega w dwóch odcinkach przecięta wjazdem na wiadukt estakady od strony ul. Katowickiej.
Modrzewiowa - ulica w dzielnicy Chorzów Stary
Młyńska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Młodzieżowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Mistrzów (pl.) – zlokalizowany jest na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) przed wejściem głównym na Stadion Śląski od strony ul. Chorzowskiej.
Miła – ulica w dzielnicy Chorzów II na terenie osiedla mieszkaniowego „Pod Arkadami”
Mielęckiego Andrzeja (dr) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście), równoległa do ul. Wolności i ul. W. Truchana. Biegnie od ul. Strzelców Bytomskich aż do ul. S. Żeromskiego.
Miechowicka – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest przecznicą biegnącą od ul. 3 Maja i łączącą ją z ul. Katowicką.
Mickiewicza Adama (pl.) – w dzielnicy Chorzów II. Plac zlokalizowany u zbiegu ul. 23 Czerwca, ul. 11 Listopada, ul. św. Piotra, ul. P. Stalmacha, ul. Świdra i ul. Wileńskiej.
Mickiewicza Adama – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Krótka ulica będąca przecznicą ul. 16 Lipca i dochodząca do ul. Wrocławskiej.
Michałkowicka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice). Jest przedłużeniem ul. Głównej.
Miarki Karola – ulica w dzielnicy Chorzów II jest prostopadłą do ul. 3 Maja i opada lekko w kierunku ronda im. prof. W. Wagnera, ul. Mariańskiej i ul. Pudlerskiej.
Metalowców – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest boczną ul. Katowickiej, która prowadzi do bramy głównej hut „Kościuszko” i „Królewska” oraz Zakładów Alsthom – Konstal.
Mazurska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Biegnie od placu Piastowskiego do skrzyżowania ul. Siemianowickiej i ul. Bożogrobców na tzw. Krajcoku, Krojcoku, czyli krzyżówce, skrzyżowaniu ulic (niem. Kreuz)
Matejki Jana (pl.) – w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Plac zlokalizowany u zbiegu ul. Fr. Chopina, ul. I. Krasickiego, ul. I. Krasińskiego, ul. M. Kopernika oraz ul. J. Sobieskiego.
Maronia Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest przedłużeniem ul. Inwalidzkiej, a później ul. Obroki leżącej na terenie miasta Katowice.
Mariańska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Rozpoczyna się przy rondzie im. prof. W. Wagnera i dalej biegnie za kościołem parafialnym św. Józefa a następnie na obrzeżach osiedla mieszkaniowego na tzw. Pniokach.
Mała – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest łącznikiem między ul. Łagiewnicką, a ul. P. Dombka
Majętnego Henryka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jest ulicą leżącą w sąsiedztwie ul. Karolinki na ternie osiedla domów mieszkaniowych wzniesionych w latach 1984 – 1985.
3 Maja – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jedna z dłuższych i najstarszych ulic miasta. Rozpoczyna się od ul. Katowickiej kończąc przy granicy miasta z Świętochłowicami dochodząc do skrzyżowania z ul. Bytomską.
Maciejkowicka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary i łączy tę dzielnicę z częścią Chorzowa nazywaną Maciejkowice.
Machy Jana (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Równoległa do ul. Francuskiej będąc jednocześnie przecznicą wychodzącą z ul. 16 Lipca i łączącą się z ul. ks. St. Konarskiego.
Łukasińskiego Waleriana – ulica w dzielnicy Chorzów Batory – prostopadła do ul. St. Batorego.
Łąkowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Łani (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW)
Łagiewnicka – ulica w dzielnicy Chorzów II. Rozpoczyna się przy rondzie im. W. Wagnera dochodząc do ul. Krzyżowej przy kościele a dalej idzie wzdłuż ROD im. T. Kościuszki założonych w 1937 r.
Lwowska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od strony ul. Katowickiej i wznosi się na szczyt Góry Redana (321 m n.p.m.), gdzie dochodzi do ul. T. Kościuszki.
Lompy Józefa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Łączy ul. Styczyńskiego z ul. Floriańską.
11 Listopada – ulica w dzielnicy Chorzów II. Równoległa do ul. T. Kalidego. Jest przedłużeniem ul. P. Stalmacha przechodzącej w pl. A. Mickiewicza.
Lisieckiego Arkadiusza (ks. bp) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Przecznica ul. Prostej wychodząc na ul. Kaliny.
Lipowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Lipińska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Leży równolegle do ul. Sztygarskiej łącząc się z ul. Beskidzką.
16 Lipca – ulica w dzielnicy Chorzów Batory i łączy ul. Szpitalną z ul. Kaliny.
Limanowskiego Bolesława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Krótka ulicą łącząca ul. Długą z ul. Wysockiego.
Ligonia Juliusza – ulica w dzielnicy Chorzów II – prostopadle wychodząca od ul. św. Piotra i opadająca do ul. P. Dombka.
Leśna (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW)
Leśna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Zlokalizowana jest za zabudowaniami Huty Batory na tzw. Biadaczu.
Lelewela Joachima – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Znajduje się na terenie tzw. Starego Osiedla i biegnie od ul. Skrajnej łącząc się z ul. M. Reja.
Legnicka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Rozpoczyna się u zbiegu ul. Adamieckiego, ul. Maciejkowickiej i Pl.
Langiewicza Mariana – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice) w sąsiedztwie ulic Brzezińskiej, ul. E. Plater i ul. Michałkowickiej.
Kwiatowa – ulica w dzielnicy Chorzów II znajduje się na terenie osiedla „Pod Arkadami”, gdzie mamy zabudowę budownictwa jedno i wielorodzinnego.
Krzyżowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Biegnie od ul. Katowickiej do ul. Łagiewnickiej przecinając ul. T. Kalidego, ul. 11 Listopada.
Krzywa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Prowadzi od ul. Fr. Chopina, przecinając ul. I. Krasickiego dochodząc do ul. Astrów.
Kruszcowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Biegnie od ul. Nowej przecinając ul. Stabika i łącząc się z ul. Gruntową.
Krótka – ulica w dzielnicy Chorzów II
Królowej Jadwigi (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jest przecznicą ul. M. Skłodowskiej – Curie, dochodząc do ul. Legnickiej.
Kręta – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec). Biegnie od zbiegu ul. Hajduckiej, ul. Górniczej i ul. Racawickiej równolegle do tzw. Kanału Suez.
Kresowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice).
Krasickiego Ignacego (ks. bp) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) – odchodzi od ul. Katowickiej dochodząc lekko opadając do pl. J. Matejki.
Krakusa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum biegnie od Placu Powstańców Śląskich do ul. Floriańskiej.
Krakowska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Kozielska – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest prostopadłą do ul. Strzelców Bytomskich i ul. Zabrskiej.
Kościuszki Tadeusza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum i Chorzów Stary. Biegnie od Placu Hutników łącząc się z ul. Siemianowicką.
Kordeckiego Augustyna (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Jest przecznicą ul. Hajduckiej i łączy ją z ul. Częstochowską
Kopernika Mikołaja (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście)
Kopernika Mikołaja – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Biegnie od pl. J. Matejki do zbiegu ul. H. Dąbrowskiego i ul. Zjednoczenia.
Kopalniana – ulica w dzielnicy Chorzów II. Zlokalizowana jest na terenie osiedla mieszkaniowego biegnąca od ul. Filarowej łącząc się z ul. J. Lompy.
Konopnickiej Marii – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum i łączy ul. Katowicką z ul. Poniatowskiego. Nazwa funkcjonuje na planach miasta już od 1926 r., a powstała prawdopodobnie zaraz po przyłączeniu Chorzowa do Polski.
Konarskiego Stanisława (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Kołłątaja Hugona (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory (Biadacz). Przebiega od ul. Leśnej do ul. Piekarskiej. Jest zarazem równoległą do ul. Odrzańskiej.
Kolonia Joanny – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Kollmanna Wilhelma – ulica w dzielnicy Chorzów Batory biegnąca od przyłączenia z ul. Leśną dochodząc do ul. J. Maronia, a dalej prowadzi nas na tereny Parku logistycznego „ProLogis” łącząc się z autostradą A-4.
Kolejowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Kochłowicka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Łączy ona ul. Kaliny z ul. Graniczną w Świętochłowicach.
Kochanowskiego Jana – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Biegnie prostopadle do ul. St. Batorego i łączy się z ul. Karpacką przecinając ul. Odrowążów.
Kluczborska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice). Jest prostopadłą ulicą wychodzącą od ul. Głównej, a dalej biegnącą do równoległej do niej ul. Antoniów łącząc się na terenie Bytomia z ul. Kosynierów.
Klonowa (al.) – leży na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) i biegnie od ul. Siemianowickiej do al. Harcerskiej.
Klonowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Klimzy – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Kingi (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest przecznicą ul. W. Styczyńskiego i łączy się z ul. Żołnierzy Września.
Kilińskiego Jana – ulica w dzielnicy Centrum, biegnie od Placu J. Matejki i łączy się z ul. L. Urbanowicza, jako jej przedłużenie oraz z dochodzącymi do nich ul. Starego Zdroju i ul. Żwirki i Wigury.
Kędzierzyńska – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Kempińskiego Józefa (ks.) – skwer zlokalizowany przed wejściem do kościoła św. Antoniego Padewskiego. Nazwa nadana w 2003 r.
Kazimierza Wielkiego – ulica w dzielnicy Centrum (Śródmieście). Istniała już w początkach XX wieku. Nazwa nadana w 1922 r.
Katowicka – ulica przebiegająca przez dzielnice Chorzów Centrum i dzielnicę Chorzów II. Jest jedną z najdłuższych ulic miasta, a swymi początkami sięga roku 1816.
Kaszubska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Kasztanowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Kasprowicza Jana – ulica w dzielnicy Chorzów Stary – wychodzi prostopadle od ul. Bożogrobców i łagodnie opada w kierunku ul. Siemianowickiej i ul. Krakowskiej.
Karwińska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Znajduje się za zabudowaniami Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Farnej i jest prostopadłą do ul. Karpackiej.
Karpińskiego Franciszka – ulica w dzielnicy Centrum – odchodzi prostopadle od ul. Katowickiej i pnie się wolno w kierunku Góry Redena.
Karpacka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest prostopadłą m.in. do ul. St. Batorego, ul. Kaliny, czy ul. Odrowążów.
Karolinki – ulica w dzielnicy Chorzów Stary.
Karłowicza Mieczysława – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Przebiega od ul. Karpackiej do ul. Szczepańskiej łącząc się z ul. Zwycięstwa.
Kalusa Józefa – Chorzów Stary – prostopadła do ul. Kasprowicza i ul. Skłodowskiej – Curie, a równolegle do ul. Bożogrobców i Placu św. Jana.
Kaliny – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Biegnie wzdłuż wschodniej granicy miasta z Świętochłowicami. Rozpoczyna sie od ul. Stalowej a kończy dochodząc do ul. Granicznej.
Kalidego Theodra – ulica w dzielnicy Chorzów II, równoległa do ul. Katowickiej i biegnąca od ul. 3 Maja łącząc się z ul. R. Traugutta, ul. J. Ficka, ul. ks. N. Bonczyka i ul. P. Niedurnego
Kadecka – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Jest równoległą do ul. Słowiańskiej i jej przedłużeniem ul. T. Rejtana. Przebiega łącząc się z al. Wycieczkową i Pl. Piastowskim.
Jubileuszowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Łączy ul. St. Batorego z ul. J. Czempiela.
Józefa (św.) – ulica w dzielnicy Chorzów II – krótka ulica stanowiąca przecznicę ul. Mariańskiej w części Chorzowa II zwanego „Pnioki”.
Jodłowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Jesionowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory, której nazwa uchwała została w 1959 r.
Jasna – ulica zlokalizowana w dzielnicy Chorzów Centrum
Jasińskiego Jakuba – ulica w dzielnicy Chorzów Batory łącząca ul. Armii Krajowej z ul. Długą.
Janasa Wincentego – ulica w dzielnicy Chorzów II, łącząca ul. 3 Maja z ul. Mariańską.
Jana (św., pl.) – plac zlokalizowany jest w dzielnicy Chorzów Stary – jest jednym z najstarszych historycznych miejsc miasta. Łącząc się z ul. Bożogrobców tworzy z nią charakterystyczną dla dawnej wsi ulicówkę o wrzecionowatym kształcie.
Jagiellońska – Chorzów Centrum (Śródmieście) – krótka ulica łącząca ul. Wolności z ul. Powstańców.
Inwalidzka – ulica w dzielnicy Chorzów Batory – jest prostopadłą do ul. Armii Krajowej. Biegnie pod wiaduktem kolejowym i łączy się z ul. Wieniawskiego oraz z ul. Kolonia Joanny.
Hutników (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście). Nazwa ustanowiona w 1961 r.
Hutnicza – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Hetmańska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec) – jest prostopadłą do ul. A. Zgrzebnioka i łączy się z al. Wojska Polskiego tuż przy jej początku łączącym ją z ul. Katowicką.
Harcerska (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego (WPKiW) – prowadzi nas od ul. Parkowej w głąb terenów parkowych aż do al. Klonowej, przecinając Promenadę im. gen. Jerzego Ziętka.
Harcerska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary. Łączy ul. Siemianowicką z ul. Bytkowską i jest równoległą do ul. Bożogrobców.
Hankego Wita – Chorzów Centrum. Ulica prostopadła do ul. H. Dąbrowskiego, łączy się z ul. Powstańców.
Hajdy Wawrzyna – Chorzów Centrum – krótka, licząca zaledwie 100 m ulica istniejąca w mieście już przed 1935 r. Ma ona raczej charakter zaułka niż ulicy. Prowadzi bowiem na plac, przy którym zlokalizowana jest mała kolonia domków robotniczych.
Hajducka – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od skrzyżowania z ul. Wolności i ul. Strzelców Bytomskich.
Gwiazd (al.) – aleja w Parku Śląskim (WPKiW)
Gwarecka – ulica w dzielnicy Chorzów II – nazwa nadana w 1960 r. wraz z budującym się nowym osiedlem mieszkaniowym.
Grządziela Juliusza – ulica w dzielnicy Chorzowie Centrum (Klimzowiec) – jedna z bocznych ulic wychodzących prostopadle z ul. J. Ryszki. Graniczy z Parkiem Róż.
Grunwaldzka – ulica w dzielnicy Chorzów II – prostopadła do ul. Krzyżowej, którą łączy z ul. Polną.
Gruntowa – ulica w dzielnicy Chorzów II a jej nazwa nadana została uchwałą w 1963 r.
Graniczna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory – jest prostopadłą do ul. St. Batorego i łączy się z ul. J. Gagarina.
Grabowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Górnicza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Górna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Gościnna – ulica w dzielnicy Chorzów II. Jest równoległą do ul. Stacyjnej, a prostopadłą do ul. Gruntowej.
Gołębia – ulica w dzielnicy Chorzów II. Krótka ulica powstała uchwałą w 1960 r. w związku z budową domków jednorodzinnych pracowników chorzowskich kopalń.
Gnieźnieńska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Główna – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice). Jest głównym traktem przejazdowym tej części miasta.
Głowackiego Bartosza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec) – prostopadła do ul. Sportowej utworzona w 1963 r. i wiąże się bezpośrednio z nazwą ulicy Racławicka.
Głogowska – ulica dzielnicy Chorzów Centrum. Łączy ul. Strzelców Bytomskich z ul. K. Pułaskiego i biegnie wzdłuż torów kolejowych i terenów Zespołu Szpitali Miejskich.
Gębały Franciszka (ks. prałata) – rondo w Chorzowie Batorym w południowej, najdalej wysuniętej części miasta, powstałe w ciągu ul. St. Batorego.
Gdańska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejowice).
Gawliny Józefa (ks. bp) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Gałeczki Jana (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Gajowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Gagarina Jurija – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Fredry Aleksandra – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Francuska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory.
Franciszkańska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Floriańska – ulica w dzielnicy Chorzów II.
Filarowa – ulica w dzielnicy Chorzów II. Biegnie od ronda z ul. Floriańską do ul. W. Styczyńskiego.
Ficka Jana (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów II, łącząc się z ul. 11 Listopada i ul. św. Pawła. Zabudowana starymi kamienicami robotniczymi czynszowymi z końca XIX i początku XX wieku.
Faski Jana – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście), łączy ul. Wolności 42 z obecnym fragmentem Rynku, zabudowana pierzeją kamienic mieszczańskich.
Farna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory, prostopadła do ul. St. Batorego, przecina się z ulicami: Hutniczą, A. Strzybnego, Odrowążów i dochodzi do ul. Karpackiej.
Fali (al.) – aleja zlokalizowana na terenie Parku Śląskiego (WPKiW), biegnie od Al. Głównej przy kąpielisku „Fala”, za dawną kawiarnią i restauracją „Parkowa”, do Al. Leśnej wzdłuż ogrodzenia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.
Działkowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
Dyrekcyjna – ulica w dzielnicy Chorzów Batory, biegnąca od ul. St. Batorego do ul. Szpitalnej.
Dworcowy (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście), zlokalizowany przy stacji kolejowej PKP Chorzów Miasto, do którego dochodzą ulice: Dworcowa, Pocztowa, J. Rostka.
Dworcowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Drogowa Trasa Średnicowa – droga szybkiego ruchu, biegnąca obecnie od Katowic do Zabrza, niemal równolegle do autostrady A4 przez sześć miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice.
Drzymały Michała – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście).
Domina Rajnholda Tomasza – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec), prostopadłą do ul. J. Ryszki, kończy się przy Parku Róż.
Dombka Pawła – ulica w dzielnicy Chorzów II. Wjazd na ulicę znajduje się prostopadle od strony ul. Krzyżowej i dochodzi do ul. J. Ligonia i ul. św. Pawła.
Dojazdowa (al.) – aleja na terenie Parku Śląskiego .
Dojazdowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Dobrodzieńska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum.
Długa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Przebiega od ul. Wita Stwosza i kończy się przy DTŚ.
Dębowa – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum, znajduje się na terenie osiedla domków jednorodzinnych powstałych w okresie międzywojennym.
Dąbrowskiego Henryka (gen.) – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) i Chorzów Batory.
Czysta – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum
Częstochowska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum, boczna od ul. H. Dąbrowskiego wchodząca na teren osiedla „Ruch”, którego nazwa odnosi się do położonego nieopodal przy ul. Cichej stadionu KS Ruch.
23 Czerwca – ulica w dzielnicy Chorzów II, biegnie od ul. 3 Maja w kierunku Placu A. Mickiewicza.
Czempiela Józefa (ks.) – ulica w dzielnicy Chorzów Batory, na dawnym osiedlu XXV-lecia 25 PRL.
Cmentarna – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum, której nazwa pochodzi od założonego w 1889 r. cmentarza parafialnego św. Jadwigi Śląskiej.
Cisowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary
Cieszyńska – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum – przebiega od ul. Bałtyckiej do ul. K. Pułaskiego.
Cicha – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum, z dojazdem od ul. H. Dąbrowskiego, biegnie przy hali sportowej MORiS-u.
Chropaczowska – ulica w dzielnicy Chorzów II na granicy z miastem Świętochłowice– Piaśniki.
Chrobrego Bolesława – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) – biegnie od ul. W. Truchana dochodząc do ul. Wolności, a jej dalszy krótki odcinek łączy ul. Wolności z ul. Powstańców.
Chopina (Szopena) Fryderyka – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście)
Chodkiewicza Jana Karola – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Chocimska – ulica w dzielnicy Chorzów Batory
Chałupki – ulica w dzielnicy Chorzów Centrum
Cedrowa – ulica w dzielnicy Chorzów Stary
Bytkowska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary
Budryka Witolda – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice)
Brzozowa – ulica w dzielnicy Chorzów Batory na tzw. Osiedlu Hutników
Brzezińska – ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice)
Bożogrobców – ulica w dzielnicy Chorzów Stary
ulica w dzielnicy Chorzów II – jest krótką ulicą łącznikową między ul. T. Kalidego z ul. 11 Listopada.
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum – łaczy ul. Hajducką z ul. Armii Krajowej, gdzie w okolicy stadionu „KS Ruch” biegnie pod nią DTŚ. Ulica powstała w 1936 r. i nosiła wówczas nazwę ul. Chorzowska. W 1945 r. przemianowano ją na ul. Pawła Dombka, a w 1952 r. na aleję Józefa Stalina.
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) – jest boczną ulicą od ul. T. Kościuszki dochodzącą do ul. Fr. Karpińskiego. Zabudowę tej ulicy w przeważającej mierze stanowią kamienice czynszowe, pochodzące z końca XIX i początku XX wieku.
ulica w dzielnicy Chorzów II – biegnie od ul. W. Reymonta do ul. Wandy, a dalej w dół do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Września i Beskidzką.
ulica w dzielnicy Chorzów II. Powstała w 1960 r. wraz z rozpoczęciem inwestycji budowy nowego osiedla mieszkaniowego CHSM i ZK PGM z lata 1968 – 1975 oraz domków jednorodzinnych budowanych przez pracowników kopalni „Barbara – Chorzów” zlokalizowanych przy ul. Sztygarskiej, Lipińskiej i Gołębiej.
ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest ulicą łącznikową między ul. Dyrekcyjną, a ul. Wrocławską. Przy nr 2 i 4 stoją kamienice zbudowane w 1929 r. w stylu modernistycznym z elementami ekspresjonizmu.
Batorego Stefana (pl.) – plac w dzielnicy Chorzów Batory
ulica w dzielnicy Chorzów Batory. Jest obok ul. Armii Krajowej główną arterią komunikacyjną dzielnicy. Rozciąga się od połączenia przy ul. Szpitalnej a kończy się rondem im. ks. prałata Franciszka Gębały oraz wyjazdem z miasta na DTŚ i autostradę A-4. Dawniej kończyła się przy ul. Granicznej i ul. Podmiejskiej. Jej przedłużenie powstało po II wojnie światowej. Stefan Batory – (27 IX 1533 w Szilágysomlyó - 12 XII 1586 Grodno) – od 1571 r. książę siedmiogrodzki, a od 1576 r. król Polski, po ślubie z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. W czasie swego panowania zmusił do uległości Gdańsk, prowadząc z nim wojnę, zwłaszcza ekonomiczną, polegającą na spławie zboża przez port w Elblągu. W 1579 r. podjął wojnę z Rosją o Inflanty, które odzyskał i zawarł z nią rozejm w 1582 r. Był twórcą Trybunału Koronnego (1578 r.) i Litewskiego (1581 r.), a także tzw. piechoty wybranieckiej. Jest również założycielem w 1578 r. Akademii Wileńskiej.
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec) – biegnie od ul. J. Gałeczki do ul. Klimzy.
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Śródmieście) – jest łącznikiem między ul. Dąbrowskiego a ul. F. Chopina (Szopena).
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum. Biegnie od ulicy H. Dąbrowskiego, przez ul. Wolności, równolegle do DTŚ i w stronę dolinę rzeki Rawy, gdzie kończy się wjazdem na teren ZK PGM
ulica zlokalizowana w dzielnicy Chorzów III (Stary).
plac zlokalizowany jest przed bramą główną do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Parku Śląskim przy linii tramwajowej łączącej Chorzów z Katowicami.
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum na terenie osidla Różanka położonego przy Parku Róż (zob. ul. Żwirki i Wigury).
ulica w dzielnicy Chorzów Batory na terenie osiedla Batory tzw. Starego Osiedla powstałego w latach 50. XX wieku.
ulica w dzielnicy Chorzów Batory biegnąca od granic Świętochłowic (ul. Katowicka) przy dawnym wiadukcie kolejowym do granic z Katowicami, gdzie jest ul. Gliwicką przy wyjeździe na Drogową Trasę Średnicową. Dawniej chorzowski odcinek tej jednej z dłuższych ulic aglomeracji, przechodzącej przez trzy miasta (Świętochłowice, Chorzów i Katowice) nosił następując nazwy: ul. Krakowska (w latach 1922-1939, wówczas jeszcze w granicach administracyjnych Wielkich Hajduk, które do Chorzowa przyłączone 8 zostały wkwietniu 1939 r.), Hermann-Göring Strasse (w latach 1939 – 1945), Armii Czerwonej (po II wojnie światowej).
ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice). Nazwa jak w przypadku poprzedniej pochodzi od folwarku.
ulica w dzielnicy Chorzów Stary (Maciejkowice).
ulica w dzielnicy Chorzów Centrum (Klimzowiec).
AKS (plac) – plac zlokalizowany w dzielnicy Chorzów Centrum.
Akacjowa – ulica w Dzielnicy Chorzów Stary, leży na terenie tzw. Starego Węzłowca tuż przy granicy z Parkiem Śląskim.
ulica w dzielnicy Chorzów Stary, rozpoczyna się od ul. Legnickiej i prowadzi w stronę Zakładów Azotowych, jest równoległą do ul. G. Narutowicza.

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.